Faşizm

Published on Ekim 13th, 2021

0

İÜ’de faşistlerin hedef gösterdiği SGDF’den açıklama

İstanbul Üniversitesi’nde faşist provokasyon sonrası inarnet sitelerinde SGDF eşbaşkanları ve MYK üyelerinin hedef gösterilmesine ilişkin açıklama yapan SGDF MYK, “faşist provokasyonlar sökmeyecek” dedi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) Merkezi Yürütme Kurulu (MYK), İstanbul Üniversitesi’nde faşist provokasyona ve SGDF eşbaşkanları ve MYK üyelerinin hedef gösterilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

SGDF MYK açıklamasında “Gençliğin biriken öfkesinden korkan faşist şeflik rejimi, yeni dönemin başlamasıyla birlikte saldırılarını artırıyor. Yılın ilk günlerinde Boğaziçi Direnişi’ne toslayan, yeni dönemin hemen başında ise ‘Barınamıyoruz’ diyen öğrencilerin isyanıyla karşılaşan faşist iktidar baskı, gözaltı, tutuklama, ülkücü faşist provokasyon-saldırılar ve saray medyası-polis işbirliği ile hazırlanan haberleriyle, gelişen gençlik hareketini engellemeye çalışıyor. Faşist Saray, korkulu rüyası olan gençliğin yükselen mücadelesini durdurmayı ve iradesini kırmayı planlıyor” denildi.

‘FAŞİST PROVOKASYONLAR SÖKMEYECEK’
İstanbul Üniversitesi’nde günlerdir faşist provokasyon yaratmaya çalışan ülkücü faşist çetelerin polis denetiminde öğrencilere bıçak salladığını, tehditler yağdırarak ellerini kollarını sallaya sallaya kampüs içinde gezdiğini ve devrimcilere saldırdığına dikkat çekilen açıklamada, “Faşist şef ve ortağı talimat veriyor, rektör ve dekan susuyor, polis ise ülkücü çetelerin sırtını sıvazlıyor. Elbette şaşırmıyoruz! Üniversite yönetimi, polis ve faşist çetelerin işbirliğini teşhir ediyor ve tekrar söylüyoruz; faşist provokasyonlar sökmeyecek” diye kaydedildi.

SGDF KRİMİNALİZE EDİLİYOR
Boğaziçi direnişinde olduğu gibi, Saray medyası bir kez daha SGDF’yi hedefleştirerek faşist saldırıların zemini hazırlamaya çalıştığı vurgulanan açıklamada, “Polis-adliye koridorlarında kurulan tezgahlarla eşbaşkanlarımız ve üyelerimiz hedef gösteriliyor, faaliyetlerimiz engellenmeye çalışılıyor. Anayasa Mahkemesi’nin Suruç Katliamı davasında SGDF’yi kriminalize ederek hedefleştirmesi ve yandaş medyada yalan haberlerin hazırlanarak servis edilmesi faşist şeflik rejiminin devrimci gençlik mücadelesinden duyduğu korkunun çaresizliğini resmediyor” diye belirtildi.

SGDF, “Tüm bu faşist provokasyon ve saldırılar karşısında bir kez daha söylüyoruz; Üniversitelerde faşist çetelerin saldırılarına izin vermeyeceğiz. SGDF’yi hedef gösteren haberlerinize, kaçırma ve tehditlerinize, gözaltı ve tutuklama terörünüze boyun eğmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

GENÇLİĞE ÇAĞRI
Gençliğe çağrı yapan SGDF, “Faşist saldırılar karşısında birleşik direnişi hep birlikte örgütleyelim, antifaşist mücadeleyi yükseltelim ve gençliğin devrimci mücadelesiyle faşizmi yenelim” dedi. (ETHA)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑