Faşizm

Published on Şubat 22nd, 2022

0

HDP’ye saldıran faşistlerin rahat tavırları

HDP Yüreğir ilçe binasına yönelik faşist saldırı anı ve sonrasına ait iki farklı iş yeri güvenlik kamera görüntüsünde faşist saldırganların rahat tavrı dikkat çekti. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Merkez Yüreğir ilçe binası 16 Şubat gecesi kimliği belirsiz kişilerin silahlı ve molotoflu saldırısına uğradı. Saldırıda binanın balkonuna atılan molotofkokteyli nedeniyle yangın çıkarken, binada ufak çaplı maddi hasar meydana geldi.

Saldırı anı ve sonrasına ait 2 farklı iş yeri güvenlik kamera görüntüsünde, 3 faşist saldırganın rahat tavırları dikkat çekti. Çukurova Caddesi üzerinde bulunan HDP Yüreğir ilçe binasının hemen karşısında bulunan Asri Mezarlığı içine giren 3 faşist saldırganın, binaya 3 adet molotofkokteyli attığı, birinin bina içine girdiği, diğerinin binaya asılı olan pankartta, üçüncüsünün de caddeye düştüğü görüntülere yansıdı. Görüntülere, saldırı sesi duyan yurttaşların caddeye çıkması yansıdı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Asri Mezarlığı’nın girişi olan İlbey Güneş Caddesi (E-5 Karayolu) üzerinden bir iş yerine ait güvenlik kamera görüntüsünde ise 3 faşist saldırganın arka arkaya cadde üzerinde rahat bir şekilde yürüyüp, bir ara sokağa girerek izlerini kaybettirdiği görüldü.

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑