Irkçılık

Published on Kasım 15th, 2021

0

HDP’nin Urfa binasına ırkçı saldırı

Her saat polis tarafından izlenen HDP Urfa İl Örgütü binasına gece saatlerinde ırkçı saldırıda bulunuldu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü binasına, gece saat 02.30 sıralarında ırkçı saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen 3 kişi bina kapısına çarpı işareti koyarak sprey boya ile faşist Ülkü Ocakları’nın amblemini çizdi.
Bina duvarına da hakaret içeren söylemler yazan faşistler, daha sonra bölgeden ayrıldı. Çevrede bulunan iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, savcılık izni olmadığı gerekçesiyle partililere verilmedi.

POLİSİN ROLÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

HDP Urfa İl Eşbaşkanı Çiğdem Karakeçili, saldırıyı sabah saat 07.30’da il binasını açan parti çalışanının fark ettiğini söyledi. İl örgütü binalarının günün her saatinde polis tarafından izlendiğini belirten Karakeçili, şunları söyledi:
“İl binasına giren herkese GBT yapıyorlar ancak 3 kişi gelip binamızın önünde 6 dakika boyunca kalıp saldırı gerçekleştirebiliyor. Bu cesareti kimden alıyorlar?  Biz Türkiye’nin 3’üncü büyük partisiyiz. Elini kolunu sallayarak binamızın önüne gelip ırkçı yazılama yapanlar bilsin ki, mücadelemizi büyüteceğiz. Asla boyun eğmeyeceğiz. Cezaevlerinde binlerce tutsak arkadaşımız var. Her dönem saldırılara karşı direndik ve direnmeye devam edeceğiz. Korkmuyoruz.” (ANF)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑