Avrupa

Published on Eylül 25th, 2022

0

HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu oluşturuluyor

Türkiye’den sonra Avrupa’da da seçim atmosferine giriliyor. HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu’nun oluşturulması için çağrı yapıldı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

            Türkiye’den sonra Avrupa ülkelerinde de seçim atmosferine giriliyor. Almanya’nın Ulm’da şehrinde de HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” oluşturmak için geçtiğimiz günlerde çevredeki kurum, kuruluş ve bireylere çağrı yapıldı. İlk toplantı Neu-Ulm’da 28 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

            Halkların Demokratik Partisi (HDP) Seçim Platformu’nun oluşturulması için ilk çağrıcılar tarafından yapılan ve kurumlara, bireylere gönderilen çağrı şöyle:

HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu kuruluşuna çağrı!

Önümüzdeki yıl Türkiye’de gerçekleşecek olan, Genel Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri, yaşamış olduğumuz Avrupa’da biz göçmenleri, politik sürgünleri, demokrasi, eşitlik, özgürlük mücadelesi yürüten kurum, parti ve bireyleri de ilgilendirmekte.

Seçimlerin siyasal mücadelede bir araç olduğunu, bilince çıkarak bu amaçla bir politik tavır ve pratik içinde mücadele vermemiz gerekmekte. Önceki seçim dönemlerinde yürüttüğümüz ve başarılı olduğumuz politik bir kitle çalışmasını yine yürütmek istiyoruz. Bizler Ulm ve çevresinde yaşayan ilerici, sol-sosyalist, yurtsever, ezilen inanç ve halkların temsilcileri, LGBTI+, antifaşist   kurum ve bağımsız bireylerin de yer alacağı, HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu’nu kurmak, tartışmasını örgütlemek ve bir yol almak istiyoruz.

Bu hedefle aşağıda belirtilen tarihte siz değerli kurum temsilcilerini ve bağımsız bireyleri, bu ilk kuruluş hazırlık toplantımıza katılmaya, görüşlerinizi ve önerilerinizi paylaşmaya çağırıyoruz.

28 Eylül 2022 – Çarşamba – Saat: 19.00

Yer: AJK e.V. – Schwabenstr. 41, 89231 Neu-Ulm

Telefon: 0157 80 90 88 75

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑