Gençlik

Published on Aralık 26th, 2021

0

HDP Gençlik Meclisi 3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiriyor

HDP Gençlik Meclisi, “Şimdi Gençlik Zamanı” şiarıyla 3’üncü Olağan Kongresi’ni Diyarbakır’da gerçekleştiriyor. -CANLI YAYIN-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, “Şimdi Gençlik Zamanı” şiarıyla Amed’in Kayapınar ilçesinde bulunan Kaplan City salonunda 3’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştiriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Kocaeli ve bölge kentlerinden binlerce genç sabahın erken saatlerinde kongrenin yapılacağı salonun önünde buluştu. Gençler, polis kontrolünden geçtikten sonra salonun önünde uzun bir süre “Direne direne kazanacağız”, “Bijî berxwedana zindanan” ve “Bijî berxwedana ciwanan” sloganlarıyla halaya durdu.

HDP Gençlik Meclisi bileşenlerinin yanı sıra Özgürlükçü Gençlik, Devrimci Öğrenci Birliği, Dev-Güç, Yeni Demokrat Gençlik, Lübnan Komünist Partisi ve Ermeni Gençlik Federasyonu’ndan gençler de kongreye katıldı.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve HDP Gençlik Meclisi üyesi Esengül Kılıç kongrede birer konuşma yapacak. (MA, Nuçe Ciwan)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑