Feminizm

Published on Mayıs 24th, 2021

0

HDK: Filistin Feminist Kolektifi’ni selamlıyoruz

HDK Kadın Meclisi, “Enternasyonal feminist eylemin ilk adımında Filistin Feminist Kolektifiyle dayanışma içinde olduğumuzu beyan ederiz” dedi.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Kadın Meclisleri, Filistin’de direnen feministleri selamladı.

TIKLAYIN – İsrail-Filistin Sorununun Tarihçesi: 1897’den 2021’e

“Dayanışma içindeyiz”

Açıklamada şöyle seslendi:

“İsrail’in işgali altındaki topraklarda İsrail ordusunun saldırısıyla yüz yüze kalan Filistinlilerin özgürlüğü için eyleyen ve konuşan Filistin Feminist Kolektifi’ni, Filistin içinde ve dışındaki feminist yoldaşlarımızın mücadelesini selamlıyoruz.

 “İsrail devletinin işgali altındaki topraklarda Apartheid uyguladığının ve özgürlük mücadelesine katılan Filistinlilere yönelik saldırgan politikalarını düzenli olarak artırdığının farkındayız. Eril ve sömürgeci siyaseti devam ettiren yöneticilerin savaş yanlısı uygulamalarından en fazla zarar görenlerin insan olmayan canlılar ile kadın ve çocuklar olduğunu biliyoruz.

 “HDK Kadın Meclisleri olarak, enternasyonal feminist eylemin ilk adımında Filistin Feminist Kolektifiyle dayanışma içinde olduğumuzu beyan ederiz.

“Enternasyonal feminist dayanışmanın bizi güçlendirdiğini, eşit ve özgür bir dünya için mücadelemizi büyüttüğünü biliyoruz.  Sınırlar ötesi feminist mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız. “

(Bianet – EMK) 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑