Türkiye

Published on Ağustos 3rd, 2022

0

Haklarını isteyen inşaat işçileri gözaltına alındı

Yapı&Yapı İnşaat ve Genç Mühendislik’te çalışan ve haklarını alamadıkları için eylem yapan inşaat işçileri gözaltına alındı.

İstanbul’da, Yapı&Yapı İnşaat ve Genç Mühendislik’te çalışan inşaat işçileri, haklarını alamadıkları için iki gün önce Yapı&Yapı önünde eylem başlatmıştı. DİSK Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş Sendikası yöneticilerinin de destek verdiği eyleme bugün polis müdahale etti. Polis müdahalesinde 10 inşaat işçisi ve eyleme destek veren bir kişi gözaltına alındı.

İki gündür Yapı&Yapı şirketi önünde eylem yapan işçiler, dün geceyi de sloganlar eşliğinde işyeri önünde geçirdi. Bunun üzerine Ümraniye Kaymakamlığı, işçilerin başlattığı eyleme “gürültü kirliliği” yaratabileceği gerekçesiyle 1 ay boyunca yasaklama getirdi. Yasağa rağmen eyleme devam eden işçiler, eyleme devam etti.

11 gözaltı

Şirket önünde toplanan işçiler “Direne direne kazanacağız” ve “İnşaat işçisi köle değildir” sloganları atarken, polis tarafından ablukaya alındılar. Eyleme müdahale eden polis 10 işçi ile eyleme destek veren bir kişiyi gözaltına aldı.

(Karınca)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑