Yaşam

Published on Ekim 6th, 2022

Fırtınalı yaşamının 82. yıldönümünde İnci’ye…


Canım İnci, fırtınalı yaşamında dün 82. yılına girdin… 9 yılı doğup büyüdüğümüz topraklarda, 51 yılı da sürgünde, her daim inançlarımız uğrundaki mücadeleler içinde olmak üzere tam 60 yılını birlikte paylaştığımız bir ömür…

İkimiz de ileri yaşlarımızda artık takvim yapraklarının birbiri ardına giderek daha hızla düştüğünün bilincindeyiz. Hayatta kalan yakınlarımızın, dostlarımızın, mücadele arkadaşlarımızın sayısı hızla azalıyor.

Tüm sürgünümüz boyunca bizi hiç terketmeyen o soru: Bir gün gerçekten o güzelim ülkemizde olabilecek miyiz?

Hiç olamadık da değil…

En azından geçen yıl Esra Yıldız’ın Vatansız belgeselinin 58. Altın Portakal Film Festivali’nde gösterimi sırasında suretlerimiz Antalya’daydı.

Bu sene de Vatansız’ın Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nde gösterilmesi nedeniyle suretlerimiz, bundan tam 60 yıl önce iki genç gazeteci olarak ilk kez karşılaştığımız İzmir’de oldu.

Dahası, sosyal medya sayesinde yıllardır düşüncelerimizle ve mesajlarımızla gece gündüz zaten hep Türkiye’de değil miyiz?

Cismen de orada olmak mı?

Kim bilir, belki tüm muhalefet güçlerinin ilkeli birliği sağlanabilir de gelecek yıl ülkemiz üzerindeki karabasan bir daha geri gelmeyecek şekilde tarihin çöplüğüne atılabilirse, niçin olmasın?

Benim gelecek Şubat’taki 87. yıldönümümde mümkün değil ama, gelecek Ekim’deki senin 83. yıldönümünü mücadeleli yaşamının başladığı Ankara’da dostlarımızla birlikte kutlayabilmek…

Bu umutla 82. yıldönümünü kutluyor, seni hiç dinmeyecek sevgimle bir kez daha bağrıma basıyorum.

Doğan.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑