Kadın

Published on Haziran 29th, 2022

0

Fatma Keke’nin katili Özer Ağaoğlu’na müebbet hapis cezası verildi

Fatma Keke isimli kadını geçtiğimiz yıl döverek öldüren Özer Ağaoğlu isimli erkeğe 3 farklı suçtan müebbet hapis ve 9 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

İstanbul Sarıyer’de geçen yıl, Fatma Keke’yi döverek öldüren Özer Ağaoğlu isimli erkeğe mahkeme, cezasında indirim uygulamadan 3 farklı suçtan müebbet hapis ve 9 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

DHA’da yer alan bilgilere göre, İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özer Ağaoğlu, Fatma Keke’nin ağabeyi Sadi Günay Keke ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Onur İsmet Aydın da hazır bulundu.

Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, önceki mütalaasına ek olarak sanığın “Yağma ve hırsızlık” suçlarından da cezalandırılmasını talep etti. Maktul Fatma Keke’nin ağabeyi Sadi Günay Keke ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Onur İsmet Aydın sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.  

SANIĞA 3 FARKLI SUÇTAN MÜEBBET VE 9 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme Heyeti, Özer Ağaoğlu’na “Kasten öldürme” suçundan müebbet hapis, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Heyet, Ağaoğlu’nun “Kişinin ölmesinden yararlanmak suretiyle hırsızlık” suçundan cezasında artırım uygulayarak 7 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti. Mahkeme, sanığın cezalarında indirim uygulamazken tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 26 Temmuz 2021 tarihinde Bahçeköy Merkez Mahallesi’nde gerçekleşen olayda maktul Fatma Keke’nin polisi aradığı ve ‘Evde kilitli kaldım, yanımdaki erkek beni zorla tutuyor’ şeklinde ihbarda bulunduğu ancak ihbarın ardından ekiplerce yapılan inceleme sonucu ihbarın yapıldığı adresin bulunamadığı kaydedildi. İddianamede, maktul Fatma Keke’nin ihbarda bulunmasından birkaç saat sonra şüpheli Özer Ağaoğlu’nun da, ‘Kız arkadaşımla kavga ettik, şu an uyanmıyor, ölmüş olabilir. Ağzı, yüzü kan içinde. Kendini oradan oraya vurdu’ şeklinde polisi aradığı kaydedildi.

İhbar üzerine polis ekiplerinin kontrole gittiğinin aktarıldığı iddianamede, kapının açılmadığı ve çilingir aracılığıyla kapının açıldığı sırada polisi arayan şüphelinin boşanma aşamasındaki eşi Özlem Ağaoğlu’nun da şüpheli eşine yönelik bir ihbarda bulunduğu belirtildi. İddianamede, şüphelinin savunmasında dolaylı yoldan suçu kendisinin işlediğini kabul ettiği ifade edildi. İddianamede, şüpheli Özer Ağaoğlu’nun “Kasten öldürme” ve “Cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından müebbet hapis ile 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep ediliyordu.

(Evrensel)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑