Faşizm

Published on Mayıs 7th, 2020

0

Faşizme lanet mitingi yarın

Başta Almanya olmak üzere, yarın bir çok ülkede “8 Mayıs 1945 Hitler Faşizminin yıkılışının 75. yılı” kutlanacak ve faşizmin insanlık dışı uygulamaları lanetlenecek. Yarın Ulm merkezinde miting gerçekleştirilecek.

Avrupa Demokrat (Ulm)

            Yarın başta Almanya olmak üzere, bir çok ülkede Hitler faşizminin yıkılışının 75. yılı kutlanacak. Halklara kan kusturan, insanlık tarihinin en barbar dönemlerinden biri olan Hitler Faşizmi lanetlenecek, kurbanları anılacak. 75. yıl nedeniyle anma ve kutlamalar daha bir anlam kazandı bu yıl.

            “Faşizm ve savaştan kurtuluşun 75. yılı – Savaşa ve Faşizm bir daha asla” sloganıyla yarın Ulm şehir merkezinde Münsterplatz’da saat 15.00-17.00 arası sürecek olan bir miting gerçekleştirilecek. 8 Mayıs’ın resmi tatil günü olması için de çağrı yapan Die Linke, SDAJ, JUSO, DGB, DİDF, ATİF, AGİF, ADHK, AGEB, SYKP gibi çok sayıda yerli ve göçmen kurumların, sendikaların, partilerin Ulm örgütlenmeleri, mitingte kesinlikle sosyal mesafe kurullarına uyulması ve maskeyle gelinmesi gerektiğinin altını özellikle çizdiler.

            Yapılan çağrıda kısaca şu da yer aldı: “Neonazilerin ve ırkçıların yürüyüş yaptığı, korku saldığı ve parlamentolarda oturduğu bir dönemde, 8 Mayıs’a onurumuzla sahip çıkma hakkımız var. Görevimiz: Antifaşizm, dayanışma ve barış!”

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑