Faşizm

Published on Haziran 9th, 2022

0

Faşistlerden, ırkçı Topal Osman için kanun teklifi


Faşist parti MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermeni, Pontus, Kürt, Alevi ve diğer soykırımlarda büyük rol oynamış olan Topal Osman’ın hukuki itibarının iadesi için kanun teklifi verdi. Teklif faşist Bahçeli’nin 27. Yasama Dönemi’nde verdiği ilk yasa teklifi oldu.
Avrupa Demokrat Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin imzasıyla Rumlar, Ermeniler, Kürtler ve Alevilere yönelik onlarca kanlı saldırının faili olarak gösterilen Topal Osman’a ilişkin kanun teklifi hazırlandı. MHP lideri Bahçeli’nin ilk imzacısı olduğu teklife MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı da imza koydu. Meclis Başkanlığı’na sunulan kanun teklifiyle Topal Osman’ın itibarının hukuken iade edilmesi talep edildi.

Gazete Karınca’nın da verdiği habere göre, Bahçeli’nin de imzacısı olduğu kanun teklifinin gerekçesinde Topla Osman, ‘Giresun’un yiğit evladı’ ve ‘Milli Mücadelenin yiğit ve kahraman evladı’ olarak nitelendirildi. Topal Osman’ın 27 Mart 1923 tarihinde Ankara’da ‘aniden kaybolan’ Milletvekili Ali Şükrü Bey’in öldürülmesinden ‘sorumlu tutulduğu’ ifade edilen kanun teklifinde, Topal Osman’ın Meclis kararıyla gömüldüğü yerden çıkarılarak Meclis önüne asıldığı kaydedildi. MHP’nin kanun teklifinde Meclis tarafından alınan bu kararın da kaldırılması talep edildi.

Gezi davası kapsamında ağırlaştırılmış müebbet cezası alan iş insanı Osman Kavala’yı hedef alan Bahçeli, grup toplantısında şunları demişti:

“Bunlar ne adalet bilirler, ne hukuk tanırlar, ne de milli ve manevi değerlere saygı duyarlar. Cumhurbaşkanı’na hakareti normal, bir suçlunun ceza almasını anormal görecek kadar çılgına dönen bu ucubelere Türkiye emanet edilemez, Soros kalıntılarına Türk milleti müstahak olamaz. Sorosçu Osman’la yatıp Sorosçu Osman’la kalkanlara özellikle hatırlatırım ki; biz Hz. Osman’ı biliriz, Osman Gazi’yi biliriz, Plevne kahramanı Osman Paşa’yı biliriz, dahası Topal Osman’ı biliriz, ancak Soros’a ruhunu satmış Osman Kavala’yı bilmeyiz, bilmeyeceğiz.”

Veli Küçük heykelini diktirmişti

Ergenekon soruşturması kapsamında yargılanan ırkçı faşist Tuğgeneral Veli Küçük, Giresun’da Jandarma Bölge Komutanlığı görevi sırasında Topal Osman’ın heykelini diktirdi.

Diyarbakır’da tepki toplamıştı

Diyarbakır’da geçtiğimiz ay Giresunlu Vali Yardımcısı Murat Öztürk’ün önerisiyle ve Giresun Valiliği işbirliğiyle Off-Road Festival’i düzenlenmişti. Lice’deki festivale katılımcıları taşımak üzere gönderilen otobüsün üzerindeki “Size Giresun yeter” yazısı ile hemen altındaki Topal Osman’ın silahlı fotoğrafı tepki çekmişti. Birçok sosyal medya kullanıcı fotoğrafı paylaşarak duruma tepki göstermişti.

Topal Osman kimdir?

Topal Osman, Ermeni soykırımında faal rol oynamış bir Osmanlı subayıydı. Aynı zamanda Pontus Rumlarının kıyım ve tehcir sürecinde de rol alan Topal Osman, Koçgiri Katliamı’nda da görevlendirildi. Topal Osman bununla da kalmayarak çete faaliyetlerinde bulundu ve en son Mustafa Kemal’e muhalefet eden Milletvekili Ali Şükrü’yü öldürdü.

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑