İşçi Sınıfı

Published on Ocak 21st, 2022

0

Faşist İYİ Partililer işçileri sarı sendikaya zorluyor

Ağaç A.Ş.’de kirli ilişkiler sürüyor. Bağcılar İyi Parti ilçe başkanlığı tarafından İBB bünyesinde işe aldırılan işçiler “aidat” adı altında para ödemeye zorlanıyor. Öte yandan faşist İYİ Parti’yi desteklemeyen ve sarı sendikaya üye olmayı reddeden işçiler ise iftiralarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. 

DİSK üyesi işçilere sendikal baskı ile gündeme gelen Ağaç A.Ş.’de ki kirli ilişkiler zincirinin arkası kesilmiyor. Şimdi de Ağaç A.Ş.’de işçilerden haraç toplanıyor, kendilerinden olmayan işçiler hakkında asılsız kirli haberler yayılarak itibarsızlaştırılmaya çalışıyor.

Bağcılar İyi Parti ilçe başkanlığı tarafından İBB bünyesine işe aldırdığı kişilerden “aidat”  adı altında para isteniyor.

İyi Partinin Bağcılar ilçe örgütünden Oktay Şutanrıkulu’nun sosyal medyada Meral Akşener ile çekilmiş fotoğrafları bulunuyor. Şutanrıkulu’nun İyi parti ismini kullanarak iş tehdidi ile işçileri DİSK BTO-SEN’den ayrılmaya  ve sarı sendikaya üye olmaya zorladığı ortaya çıkmıştı.

Edinilen bilgiye göre İyi Parti Bağcılar İlçe Muhasibi Oktay Şutanrıkulu  Ağaç AŞ’ de çalışan işçilere mesajlar atarak para topluyor. Faturalarını ödetiyor.

Üstelik işçilerden para toplanmakla kalınmıyor, kendilerinden olmayan işçiler hakkında da kirli bilgiler yayarak itibarsızlaştırmaya çalışılıyor. İyi Partinin Bağcılar ilçe başkanı Sururi Karabal’da bu rant çarkının içinde. Rant çarkına girmeyen bir kadın işçi hakkında “PKK”li diye söylenti yayıyor. 

Bu  söylentiyi mahkeme kararıyla mahkum ettiren kadın işçi’ye dönük bu oyunu boşa çıkan Sururi Karabal bu seferde aynı kadın işçi ile ilgili seks işçiliği yaptığı yönünde söylentiler yayıyor ancak bu söylentiler de mahkeme kararı ile mahkum edildi. (ETHA, AD)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑