Faşizm

Published on Temmuz 22nd, 2022

0

Faşist İYİ Parti, yurt dışı örgütlenmesini genişletiyor

Almanya’da kurduğu 9 birlikle Avrupa’daki örgütlenmesine hız veren ırkçı İYİ Parti (İYİP), önümüzdeki ay Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek ve Kosova’da da birlik açmaya hazırlanıyor

Avrupa’daki örgütlenmesi kapsamında Almanya’da 9 birlik kuran ırkçı parti İYİP, önümüzdeki ay Balkan ülkelerinde örgütlenme çalışmalarına başlayacak.

Anadolu Ajansı’nda da yer alan bilgilendirmeye göre, İYİP’in yurt dışı örgütlenmesi kapsamında, yeni birlik açma çalışmaları sürüyor.

Seçim dönemlerinde seçim faaliyetlerinin, seçim olmayan dönemlerde ise sosyal ve kültürel faaliyetlerinin koordine edildiği temsilcilikler, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Rıdvan Uz sorumluluğunda bulunuyor.

İYİP’in yurt dışı örgütlenme çalışmaları kapsamında en fazla birlik Türkiyelilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya’da bulunuyor. Bu ülkede aralarında Berlin, Münih, Frankfurt, Mannheim, Nürnberg, Stuttgart ve Duisburg’un da bulunduğu 9 noktada örgütlenen parti, dört noktada daha birlik oluşturacak.

Partinin en fazla birliğinin bulunduğu ülke ise KKTC. Partinin şu an KKTC’de 5, Belçika’da 3, Fransa, Hollanda, Çekya, İsveç, İngiltere ve Avusturya ile Avustralya ve Kanada’da birer birliği bulunuyor. Parti, Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Avrupa ülkelerinde örgütlenme çalışmalarına devam edecek.

Balkan ülkelerinde örgütlenecek

İYİP, Avrupa’daki örgütlenmesini Balkan ülkeleriyle sürdürecek.

Parti, Yunanistan, Bulgaristan ve Macaristan başta olmak üzere Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’teki örgütlenme çalışmalarına gelecek ay başlayacak.

“Yüzde 25 kadın kotasını uyguluyoruz”

Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Rıdvan Uz, yurt dışı çalışmalarında da ideolojik yaklaşımları olmadığını belirterek, her vatandaşın değerli ve özne olduğunu düşünerek çalıştıklarını söyledi.

Yurt dışı örgütlenme çalışmaları hakkında bilgi veren Uz, teşkilatlanmada kadın ve gençlere öncelik verildiğini kaydetti. Uz, “Yüzde 25 kadın kotasını orada da uyguluyoruz. Yüzde 25 genç kotası da koyduk, ona dikkat ediyoruz.” diye konuştu.

Uz, örgütlenilen ülkelerdeki Türk esnafı da ziyaret ettiklerini ve sorunlarını dinlediklerini belirtti.


Avrupa Demokrat: Resimde de olduğu gibi; Almanya’da bir eyalet toplantısı sonrası faşistlerce verilen pozda, asılan fotoğraflar ve yapılan işaretlerde faşizmi ve İYİP’in de muhalefetteki faşist parti olduğunu görmek için yeterlidir sanırız…

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑