Faşizm

Published on Ekim 26th, 2021

0

Faşist Bahçeli, “Osman Kavala vatandaşlıktan çıkarılsın” çağrısı yaptı

Faşist parti MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada “AYM kapatılsın” çıkışını yineledi. Bahçeli, “Osman Kavala vatandaşlıktan çıkarılmalı” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında konuşuyor, Osman Kavala’nın serbest bırakılması için açıklama yapan 10 büyükelçi krizi ile ilgili konuştu.

Bahçeli, “Türkiye’ye hukuksuz bir çağrı yapılmıştır. Hakimler bağımsızdır, kimse emir ve talimat veremez” dedi.

Konuşmasının devamında geçmişte kapatılmasını talep ettiği Anayasa Mahkemesi’ni (AYM) hedef alan Bahçeli, “AYM nerede bir hain varsa onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş’ın yanında duran bu mahkemedir. SOROS’çu Kavala’nın yanında duran bu mahkemedir. AYM kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun?” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

“Kılıçdaroğlu bu ülkeye gerçek demokrasiyi getireceklerini vaat ediyor. Kılavuzlarını ve akıl hocalarını gözden geçirmesinde bize göre yarar vardır. Dost gördükleri post gördüklerine samanı dolduracaklardır” diyen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu, ya bilerek ya da cehaletinin oyununa gelerek hem devlete hem millete diğer ortakları ile birlikte kazan kaldırmıştır. Türkiye’de demokrasi yok demek egemenliğin yegane sahibi Türk milletine en ağır hakaret, en soysuz suçlamadır. Böylesi bir şahsın CHP Genel Başkanı olması inanılmayacak bir talihsizliktir” şeklinde konuştu.

YİNE, AYM “KAPATILSIN” ÇIKIŞI

“Kavala Soros’un kuryesi, Gezi’nin kışkırtıcısıdır. Kavala şüpheli ve şaibeli bir kişidir. AYM öyle bir hale gelmiştir ki nerede bir hain çapulcu varsa onlarla yan yanadır” diyen Bahçeli, “Hem canımızı alıyorlar hem de paramızı alıyorlar. AYM kapanmasın da terörle mücadeleye sünger mi çekilsin. AYM öyle bir hale gelmiştir nerede bir hain, nerede Türkiye’nin kuyusunu kazmak için faal halde bulunan çapulcu varsa onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş’ın yanında duran, Sorosçu fitnenin yanında konuşlanan bu mahkemedir. AYM kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun?” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Kavala ilgili önerimiz şudur: Bu Soroşçu’nun mahkemesi karara bağlanır, hüküm verilirse önce cezasını Türkiye’de çekmesi sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçiden birisinin ülkesine gönderilmesi milli bir zarurettir” dedi. (Evrensel, AD)

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑