Kadın

Published on Mayıs 24th, 2022

0

Ezgi Mola’ya, tecavüzcü çavuş Musa Orhan’a hakaretten para cezası

Ezgi Mola’ya, cinsel saldırı iddiasıyla yargılanan uzman çavuş Musa Orhan’a hakaretten 6 bin 960 lira para cezası verildi. Mola karar sonrası, “Şaşırmadım. Umarım şaşıracağımız günleri görürüz” dedi.

Cinsel saldırı iddiasıyla yargılanan Musa Orhan’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan oyuncu Ezgi Mola’nın karar duruşması Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Mola, duruşma salonunda hazır bulundu.

‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla yargılanan uzman çavuş Musa Orhan hakkında ‘hakaret’ içerikli tweet attığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Mola’ya, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenmişti.

Bugün görülen karar duruşmasında son sözlerini söyleyen Mola, “Sanığı tanımam, bu söylemim tecavüzcülere ve tecavüzcü potansiyeli olan kişileridir. Benim söylemimden önce yapılan haberleri okuduktan sonra bu adamı tecavüzcü olarak değerlendirdim. Sert olmayacak şekilde düşüncemi belirttim. Kim olsa aynı tepkiyi gösterirdi. Sanatçı olarak sesimi duyurdum herkes gibi tepkimi dile getirdim” dedi.

Sanık Mola ve taraf avukatlarının beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Mola’ya ‘hakaret’ suçundan 6 bin 960 TL adli para cezasına hükmetti.

Karar sonrası gazetecilere konuşan Mola, “Şaşırmadım. Umarım şaşıracağımız günleri görürüz” dedi. 

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑