Türkiye

Published on Haziran 27th, 2022

0

ESP, Özlem Gümüştaş ve Şahin Tümüklü ile devam ediyor

ESP 3. Olağan Kongresi Ankara’da gerçekleştirildi. Parti Meclisi üyelerinin seçildiği kongrede Özlem Gümüştaş ve Şahin Tümüklü yeniden eş genel başkan olarak seçildi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) 3. Olağan Kongresi Ankara’da toplandı. Sabah saatlerinde devrim ve sosyalizm şehitleri için saygı duruşuyla başlayan kongrede, ESP’nin önümüzdeki dönem politik ve örgütsel çalışmalarına ilişkin tartışmalar yapıldı.

Tartışmaların ardından seçimlere geçildi. Delegeler ve parti üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen kongrede 30 asil 15 yedek Parti Meclisi üyesi ile Disiplin Kurulu üyeleri seçildi.

Seçimlerde ESP Eş Genel Başkanlığına Özlem Gümüştaş ve Şahin Tümüklü seçildi.

TÜMÜKLÜ: GÜÇLÜ BİR İRADE VE İDDİAYLA YÜRÜYECEĞİZ
Seçimlerin ardından söz alan ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, zorlu bir dönemi geride bıraktıklarını söyledi, “Şimdi daha güçlü bir irade ve güçlü iddiayla parti birliğini ve yürüyüşünü sağlayacağız. Güçlü süreçlerin yaşanacağı bir zaman. Bu süreçlerde partiyi temsil etme görevini sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

GÜMÜŞTAŞ: BİRBİRİMİZİN ELLERİNİ TUTALIM
Eş Genel Başkan Özlem Gümüştaş da, zorluklara göğüs gererek yürüdüklerini söyledi. ESP’nin yol yürüyüşünde bedel ödeyen Kandıra Hapishanesi’ndeki Figen Yüksekdağ’ı, ölümsüzleşen Bayram Namaz’ı, ESP’nin mücadelesini sokaklarda yaratanları selamlayan Gümüştaş, “Yoldaşlarımız partimizin dümeninde sımsıkı durmaya devam ediyor. Biz de onların dümenini tuttuğu bu direnişi sürdürüyoruz. Bir duygu, güç oluşuyorsa mayası bundandır. Yoldaşlarımızın emek emek bize getirdikleri bu mirasa saygı duyuyoruz. Partiyi daha ileri taşımak, layık olduğu niteliğe, kavgalara, zaferlere taşımak için birlikte adım attığımız bir kongre olsun. Hepimiz birbirimizin ellerini tutalım. Hepimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

POLAT: BİZ PARTİYİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ, PARTİ BİZİ GELİŞTİRECEK
Kongrenin kapanış konuşmasını en genç delege olan Berfin Polat yaptı. Yeni bir döneme girdiklerini kaydeden Polat, “İddialarımız var, bu iddiada yürümek için birçok nedenimiz var. Hem şehit yoldaşlara, halkımıza, ezilenlere, gençlere, kadınlara, LGBTİ+’lara verdiğimiz söz var” dedi.

Suruç katliamında ölümsüzleşenleri anan Polat, konuşmasında hepsinin bu kongrelerden geçtiğini ve onlardan güç aldığını söyledi. Polat, “Onlarla yürüdünüz bu yolu, ben de sizlerle yürüyorum. Partinin gençleşmesi gerçekten çok anlamlı. Biz partiyi gençleştireceğiz, parti de bizi geliştirecek, güçlendirecek. Şehitlerimizi ve yan yana olamadığımız yoldaşlarımızı yanı başımızda hissedeceğiz. Sizinle yürüdüğüm için çok mutluyum. Yoldaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu. (ETHA)

Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑