Almanya

Published on Ağustos 29th, 2021

0

Düsseldorf’ta Polis yasaları protesto edildi

Almanya’da Polisin sokak gösterilerine karşı saldırgan tutumuna karşı çıkmak için, Anti- Kapitalist Enternasyonal Blok tarafından, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya ( NRW) eyaletinde yeni çıkartılmak istenen yürüyüş, toplanma ve basın özgürlüğünü kısıtlayan yasa ve Polisin saldırganlığına karşı ” Kazanılmış hakları koru ve Yeni baskı yasalarına karşı dur!” şiarıyla 28 Ağustos Cumartesi (Bugün) günü eylem gerçekleştirildi.

Bir çok devrimci, demokratik kurumun çağrısı ve binlerin katılımı ile kitlesel olarak gerçekleştirilen eylem, Düsseldorf’un Rhein Park bölgesinden başlayıp Parlemento binası önünde son buldu.

Yürüyüşe imzacı olarak katılan Partizan, PGİ/MLM ve Revolution Ruhr ortak pankartlarla yürüyüşe dahil oldu. Ortak kortejde coşkulu şekilde yürüyen Partizan, PGİ/MLM ve Revolution Ruhr yine hazırladıkları pankart ve Dövizlerle Peru Komünist Partisi başkanı Gonzalo‘nun hayatını savunma çağrısı yaptı ve bu yönde sloganlar attı.

Yürüyüş esnasında, çıkartılmak istenen güvenlik yasasını teşhir eden sloganların yanı sıra, Revolution Ruhr’dan yoldaşlar ve Partizanlar, Yaşasın Partimiz TKP/ML halk ordusu TİKKO, TMLGB, Önderimiz İbrahim Kaypakkaya ve TİKKO’nun Dersim’de ölümsüzleşen 7 Gerillası anısına sloganlar attı.


Bilindiği üzere Haziran ayında da Düsseldorf’ta gerçekleştirilen güvenlik yasası protestosu esnasında Polisin saldırısı sonucu 100’den fazla eylemci yaralanmıştı. Bugünde gerçekleştirilen eyleme provakasyon girişiminde bulunan Polisler yürüyüş esnasında iki defa kitleye gaz sıktı fakat yürüyüş sorunsuz bir şekilde devam etti.

Son olarak yürüyüşün sonlanacağı yer olan Düsseldorf parlementosu önüne gelen kitle güvenlik yasasına karşı gerçekleştirilen konuşmaların ardından dağıldı.

AHM – NRW

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑