Sömürgecilik

Published on Mayıs 22nd, 2021

0

Diyarbakır Havalimanı ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı uçuşa kapatıldı – Gerçek neden ne?

Sivil uçuşlar Batman ve Mardin üzerinden yapılacak. Resmi yetkililer “Onarımdan dolayı” açıklaması yapılırken, bazı haber sitelerinde de “Son eylemlerden sonra bu kararın alındığı” yorumu yapıldı.

Diyarbakır Havalimanı ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki ana pist, onarım çalışması nedeniyle 24 Mayıs’tan itibaren 30 gün süreyle uçuşlara kapatılacak. 

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 30 gün sürecek çalışmalar nedeniyle havalimanının uçuşlara kapatılacağı belirtilerek, “8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı ve Diyarbakır Havalimanı ana pisti artan sivil ve askeri uçuşlar nedeniyle meydana gelen bozulmaların onarımı için 24 Mayıs 2021 tarihinde tüm uçuşlara kapatılacaktır. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma bakanlığı ile gereken koordinasyon sağlanmıştır. Bu onarımın 30 gün içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir. Bu süre zarfında herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için sivil uçuşlar çevre havalimanları olan Batman ve Mardin Havalimanlarına yönlendirilecektir. 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında bulunan unsurlarımız da görevlerin aksamaması için 20 Mayıs 2021 tarihinden itibaren farklı meydanlara intikal ederek görevlerine devam edecektir” denildi.

Amed’de 8’inci Ana Jet Üssü yapılan eylem ardından uçuşlara kapatıldı

Nuçe Civan haber sitesinde, “Amed’de 8’inci Ana Jet Üssü yapılan eylem ardından uçuşlara kapatıldı” başlığıyla verilen haberde başlık şu alt başlık da dikkat çekti: “Amed’in Bağlar ilçesinde 19 Mayıs saat 00.30’da Türk 2’nci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’ne dönük yapılan eylem ardından savaş uçaklarının kullandığı pist, bir ay kapatıldı.”

(ArtıGerçek, Nuçe Civan, Avrupa Demokrat)

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑