Açıklama

Published on Ekim 21st, 2021

0

DİDF: Gazeteci Hüseyin Şenol’a mermili tehdidi kınıyoruz

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) Yönetim Kurulu yaptığı açıklamayla Hüseyin Şenol’a yönelik tehdidi protesto etti.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

DİDF tarafından yapılan açıklama şöyle:

Gazeteci Hüseyin Şenol’a mermili tehdidi kınıyoruz

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) olarak Neu-Ulm’de yaşayan ve yıllardır emek ve demokrasi mücadelesi içinde yer alan yerel Merhaba Gazetesi kurucusu Hüseyin Şenol’un posta kutusuna bir mermi bırakılmak suretiyle yapılan tehdidi kınıyoruz.

Tehdidin kim ya da kimler tarafından yapıldığı henüz kesin olarak bilinmemekle birlikte, sindirme ve korkutma amaçlı olduğu açıktır. Gerçeklerin kamuoyuna duyurulmasından rahatsız olanların ilk önce gerçeklerin açığa çıkması için çalışan gazetecileri, aydınları, siyasetçileri sindirmeye çalıştıkları da açıktır.

Neu-Ulm polisi, en kısa zamanda tehdidin hangi kesimler tarafından yapıldığını açığa çıkarmalı, yapanları en ağır şekilde cezalandırmak üzere yargıya teslim etmelidir. Bu aynı zamanda önümüzdeki dönem yapılması muhtemel tehditlerin, saldırıların önüne geçilmesi açısından da önemlidir.

Bölgesinde, emek, demokrasi, antifaşist mücadelenin önemli bir sesi olan Hüseyin Şenol ve Merhaba Gazetesi çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, dayanışma içinde olduğumuzu ilan ediyoruz.

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF)

Yönetim Kurulu

Köln 21.10.2021

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑