Yazarlar

Published on Mart 23rd, 2020

0

Korona krizi, emekciler üzerinde yeni bir deneme mi? – Erdal Boyoğlu

Emperyalist sistem; ülkeler arası savaş, nükleer silahlar, insansız silahlar ve  silahlanma daha bir çok vahşi denemeler derken yeni bir vahşi dönem devreye sokuldu. Corona virusu.

Digital para sistemi, insanları Cips sistemiyle denetleme, Nano teknik sistem planları, Korona krizi ile yaşlıları nefessiz bırakıp boğma ve zayıfları yok etme planlarını günbe gün pratikte deneme ve uygulama yöntemlerinin başlatılması dikkat çekmektedir. Yeni bir formasyon dönemi başlatma hazırlığı yapıyorlar

*İnsanları güce taptırma, panik,kaos ve korku imparatorluğu yaratma

*İnsanlar arasında güvensizlik ve ihbarcılık ortamı yaratma
*İnsanlar arasında bencil ve çıkarcı bir yaşamı özendirme

*Dayanışma kültürünü, sendikaları ortadan kaldırma

*İşsizliğin çoğalması ve Robot sistemine geçiş dönemi başlatma

*İş gücünün evlere kaydırılması, evlerden iş takibi yaptırma

*Okul sistemlerini değiştirme, okul binalarına ihtiyaç duyulmaması

*İnternet programları ve sanal aleme geçiş dönemi

*Pasoport ve kimlikleri ortadan kaldırma Cipsli sistem 200 kişi üzerinden İsviçre‘de başlatıldı.

*İşsizliği deneme

*Evde kalma sürelerini deneme

*Toplumsal tepkileri deneme

*1989 yılında cizgi filmi hayatına başlayan Simpson 600 bölüme ulaştı.  Ve hala devam ediyor.

* Simpson çizgi filminde kehanetlerde adı geçen ‘‘ Curona Virus‘‘ 1993 de  Çin’den  bir paketle önce ABD ye sonra dünyaya yayılacağını konu ediyor.

*Nükleer santral kaynaklı değişimlerden yeni sebzeler üretilmesini konu ediyor.

*1994 de akıllı telefonu gösteriyor.

2020 de başlayan ‘‘Corona Virus‘‘ medya üzerinden panik ve kaos  yaratılıyor.

Bunu yaparken emekçilere yoksullara çok büyük bir korku ve gözdağı vererek yayıyor. Sokağa çıkma yasakları uygulamaya sokuluyor. Zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmaları engelliyor. Grup halinde çıkanlara, iki kişiden fazla gezenlere para cezası kesilecek.

Bir çok ülkede, Corona virüsünü önleme adı altında toplantılar, konserler, yürüyüşler yasaklandı, kahveler, lokaller, restuarantlar, eğlence yerleri vb yerler aynı ortak kararla, aynı günde kapatıldı.

Sınırlara aynı günde ve aynı saatte giriş yasakları konuldu. Aynı günde uçuşlar yasaklandı. Okullar her yerde aynı günde kapatıldı.

Grevler miting ve yürüyüşler yasaklandı.


Avrupa ülkeleri aynı anda yasakları devreye soktuğu gibi diğer ülkeler de Corona virus için aynı anda kararlar aldı.

Corona virusla toplumun dengesi bozuldu. Müslümanlar bile Kabe’ye gidemez, camilerde ibadetini yapamaz oldu. Kim diyebilirdi islam ülkeleri bir virus ile alınan kararlara kuzu kuzu uyacaklarını.  Dünyada eşi emsali olmayan bir karar alan islam ülkeleri, toplumu ‘‘Corona Virus‘‘ adı altında evlere hapis etti, evlerde namaz kılmaya yönlendirdi. Bir Virus İslam toplumunu dizayin etmeyi başardı. 

Devletler korku, panik yaydılar ve gözdağı verdiler.
Düşünsenize şöyle bir, Corona virus ilk başta Çin’de ortaya çıktı.  Çünkü Çin ekonomisi ile Finans kapital rekabet içindeydiler. Cin virüs olayını kısa zamanda püskürtünce Planlanan uygulama ters tepti. Corona virüsunun yönü bu sefer Avrupa’ya döndü.  Avrupa da yeterince yaşlı nüfus vardı. Corona virüs oyunun bir parcasıda yaşlı nufustu.

 Zenginler adalara ve emekçilerin rüyasına bile göremeyeceği yerlere gidiyorlar. Yoksulların biraz daha ölmesini bekleyerek bu kararlarını devam ettirecekler. Küçük işletmelerin bundan çok zararlı çıkağı bilinen bir gerçek. Devlet desteğini yine büyük şirketlere verecek.
Corona virus oyunu bir deneme, bir proje  operasyonudur. Büyük bir oyun oynuyor kapitalistler. Ve böylece büyükce bir trajedi yaşatılıyor.

Emekçiler arasında çok güdük olan bir dayanışma vardı onu da kökünden silip atmak istiyor vahşi kapitalizm.

Corona virüsü yoksullar arasında hır güre, patırtıya gürülteye  neden oldu. Kendi aralarında insani dayanışmayı ve saygıyı gösteremediler. Kim ne kadar çok kuru gıda alırsa o kadar bu virustan uzaklaşacaktı sanki.

Nitekim alış verişlerde saç baş biribirine girmeleri, savaştan çıkmış gibi marketlerde rafların boşaltılması, karın doyurma ürünlerinin tüketilmesi, birbirine ne sevgi ne de  saygı göstermeyen insanların sıra kavgaları hepsi ama hepsi emekçiler üzerinde trajedik bir oyundur.
Düşünsenize şöyle bir; dünyada yılda 30 milyon insan gripten ölüyor. 2019 yılında Almanya’da 22 bine yakın insan gripten öldü. Kim bunu panik yaptı, kim ne kadar bilgi sahibiydi.
Afrika’da açlıktan milyonlarca insan ölüyor kimin umurunda.
Corona virüsü emekçiler üzerinde oynanan yeni bir denemedir.
Kapitalistler, emekçileri baskı ve zulüm altında inim inim inletme ve kendi kurallarına uydurma izahıdır. 
Yoksullar arasında dayanışmayı sevgiyi, dostluğu bir kez daha yok etme operasyonudur.
Toplumlar arasında bencilliği ve çıkarcılığı daha da geliştirme operasyonudur diye düşünüyorum… Sağlıkcılar canla başla emek veriyorlar.Corona virusu ortaya çıktığından beri hastaneden yatıp kalkan sağlıkcılar dikkat etmeyi önerirken, Bazı radikal Dinci gürühlar müslümana bir şey olmaz diyorlar. Camiler devlet tarafından kapatılırken, caminin kapısına dayanmış, caminin kapısını tekmeleyen müslüman açın kapıyı namaz kılacağım demesine kimse destek vermiyor. Virus mirus dinlemem allahın evinde ibadetimi yapmak istiyorum diye bağırıyor ama polisi görünce ısrarından vazgeçiyor. 

Corona virüsu kapitalist  ülkelerin sağlık sistemi rezaletini de ortaya çıkardı.
Savaşlara ve silahlanmaya harcanan paraların nasıl bir kötülük olduğunu göstermeye yetti.

Büyük salgın Corona virüs tehlikesine karşı, Uçakların bıraktığı eksozlara karşı, Savaşlara karşı,Silahlanmaya karşı, Ormanların kesilmesine karşı,  Doğanın altını üstünü getirenlere karşı, Heslere karşı, Tarihi kültürleri yok edenlere karşı; Doğa ana dinleniyor, nefes alıyor. Doğa ana; doğayı seveni seviyor.

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑