Göçmenlik

Published on Nisan 18th, 2022

0

Bulgaristan polisi mültecileri yarı çıplak Türkiye’ye geri itti

Bulgaristan polisi 187 göçmeni, değerli eşyaları alınarak, bir çoğu yarı çıplak bir haldeyken Türkiye’ye geri itti.

Göçmen Sendikası girişimi sabah saatlerinde Yunanistan’dan Bulgaristan’a geçmek isterken Bulgaristan polisi tarafından 187 göçmen, değerli eşyaları alınarak, bir çoğu yarı çıplak vaziyette Türkiye’ye itildiğini sosyal medyadan duyurdu.

Suriye, Afganistan, Fas, Tunus ve İran uyruklu oldukları belirtilen göçmenlerin geri itildiklerine dair Bulgaristan’dan bir açıklama yapılmadı.

YUNANİSTAN SINIRINDA BİR MÜLTECİ KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

Yunanistan ile Türkiye arasında sınır oluşturan Kırklareli’nin Meriç Nehri’nde pazar gecesi ise çok sayıda mültecinin sınırı geçmeye çalıştığı sırada vurulan bir kadının hayatını kaybettiği açıklandı.

Mülteci kadının hangi taraftan atılan kurşun yüzünden öldüğü belirtilmezken yapılan otopsi küçük kalibreli bir silahla sırtından vurulduğunu ve olay yerinde hayatını kaybettiğini ortaya çıkardı.

Yunan yetkililer gece saat 21.00 sularında Türk tarafından birçok kişinin nehri geçmeye çalıştığını tespit ettiklerini, 11 kişinin bulunduğu belirtilen şişme bota ışık tutulduğunu ve “Polis. Geri dön” anonsu yapıldığını ifade etti.
Bu anonsun ardından bir el silah sesi duyulduğunu fakat kurşunun hangi taraftan geldiğinin tespit edilemediği belirtilirken, Yunan tarafına ulaşan şişme bottaki beş kişiden dördü karaya çıkmayı başardı.

Fakat kimliği henüz belirlenemeyen kadının suda cansız halde yüzdüğü görüldü. Kurtulan mültecilerin üçünün Pakistan vatandaşlığı bulunduğu dördüncü kişinin ise Eritreli olduğu açıklandı. Bottaki diğer 6 kişiden haber alınamazken polis Yunanistan’a giriş yaptıklarını tahmin ediyor.

(artı gerçek)

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑