Avrupa

Published on Aralık 2nd, 2021

0

Buldan, AB ülkelerinin büyükelçileriyle buluştu

AB ülkelerinin büyükelçileriyle buluşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İmralı tecridi ve ülkedeki baskılara dikkat çekti.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü Hişyar Özsoy ile birlikte, Avrupa Birliği-Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut’un ev sahipliğinde düzenlenen yemekte AB’ye üye ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi.

Buldan görüşmede, ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krize dair HDP’nin görüşlerini paylaştı, yaklaşan seçimlere dair kamuoyundaki tartışma ve araştırmaları değerlendirdi. Buldan, İmralı’daki tecrit uygulamalarının devam etmesine, AİHM’in Demirtaş kararlarının uygulanmamasına, Kobanê Kumpas Davası ve kapatma davasındaki son gelişmelere dair fikirlerini aktardı.
Toplantıda büyükelçilerden gelen çok sayıda soruya da cevap veren Buldan, sonu gelmeyen baskı, tutuklama ve yargılamalara rağmen HDP’nin gücünü artırmaya devam ettiğini, önümüzdeki dönemde Türkiye siyasetinde sonuçları belirleyen bir aktör olarak ülkenin ihtiyaç duyduğu siyasal dönüşümde önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑