Almanya

Published on Eylül 14th, 2022

0

Berlin‘de MLKP‘nin 28. Kuruluş Yıldönümü kutlandı


MLKP’nin 28. Kuruluş yıldönümü Berlin’de yapılan bir etkinlikle kutlandı.

Katılımcıların selamlanması ve MLKP’nin son şehidi Ulaş Alankuş şahsında devrim ve sosyalizm mücadelesinde ölümsüzleşenler için yapılan saygı duruşunun ardından MLKP’nin Birlik Devrimi ve 10 Eylül’e 1994’e nasıl gelindiği anlatıldı.

90’lı yılların başlarında Türkiye, Kürdistan ve Dünya’daki siyasal gelişmelere vurgu yapılarak, komünistlerin bu süreçte akıntıya karşı duruşlarının, yaşadıkları zihniyet değişiminin, devrimin ihtiyaçlarına cevap olabilmek için partiyi yaratışlarının sadece sömürgeci faşist diktatörlüğe karşı değil, aynı zamanda dünya burjuvazisine meydan okuma olduğu belirtildi.

MLKP’nin temel bazı özgünlerinin anlatıldığı etkinliğe katılan genç komünistler de söz alarak partinin kuruşunu selamladılar ve İvana Hoffman’ın partisiyle tanışmaktan mutlu olduklarını belirttiler.

Yerli güçlerden Komünist Parti İnşa Örgütü adına yapılan konuşmada da MLKP’nin kuruluşundan bugüne Almanya Komünist Hareketi’ne de önemli katkılarda bulunduğunu, MLKP’den çok şey öğrendiklerini, yine Kürt Özgürlük Hareketi’nin deneyimlerinden de yararlandıklarını belirterek ve 28. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, 29. Mücadele yılında başarılar diledi.

Kürt Hareketi adına yapılan konuşmada da MLKP’nin kuruluş yıldönümü kutlandı ve birleşik mücadeleye vurgu yapıldı.

(Atılım Berlin)

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑