Duyuru

Published on Aralık 29th, 2021

0

Berlin’de LLL yürüyüşüne çağrı!

9 Ocak Pazar günü Berlin’de gerçekleştirilecek olan geleneksel Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht’i Anma Yürüyüşüne çağrı yapıldı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Her yıl binlerce kişinin katıldığı etkinliğe Almanya Partizan da katılım çağrısında bulundu:

9 Ocak 2022 Pazar günü Berlin’de LLL yürüyüşüne çağrı!

9 Ocak 2022 Pazar günü Berlin’de LLL yürüyüşü gerçekleştirilecek!

Berlin`de  her yıl geleneksel olarak Ocak ayında Pazar günü yapılan ve binlerce kişinin katıldığı LLL yürüyüşüne, PARTiZAN ve AGEB (Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği)  “Proletarya Partisinin 50 . Mücadele yılında; Enternasyonal mücadele bayrağını yükseltelim!”  şiarıyla, tüm bileşenlerini  09 Ocak 2022 – Pazar günü  – Saat 10.00 da Frankfurter Tor, 10243 Berlin`de başlayacak yürüyüşe, sorumluluk bilinciyle, aktif ve kitlesel olarak katılmaya çağırdı.

Almanya Partizan tarafından yapılan çağrıda;

“15 Ocak 1919 `da Berlin`de katledilen Karl Liebknecht, Rosa Luxemburg ile 21 Ocak 1924 tarihinde kaybettiğimiz büyük usta Lenin, sömürü ve barbarlık düzeni olan emperyalist-kapitalist sisteme, faşizme ve dünya gericiliğine karşı; proleter dünya devriminin dalgalanan bayrakları ve yol gösterici devrimci, komünist önderleri olarak yaşıyorlar, yaşayacaklar! Emperyalist dünya gericiliğine karşı, tüm dünyada süren haklı isyan ve mücadelelerle dayanışma, proleter sınıf bilinciyle MLM doğrultuda devrimci mücadele ve Halk Savaşı sürdürenlerin yanında olma ruhuyla, İbrahim Kaypakkaya`nın teorik politik hattı doğrultusunda direniş ve kavganın Partisi TKP/ML`nin 50. kavga yılında; kavgayı sahiplenme ve büyütme ruhuyla, ileri atılalım, Örgütlenelim ve Mücadele edelim!” denilerek, tüm Partizanlar, devrimciler, işçi ve emekçiler yapılacak LLL yürüyüşüne katılmaya çağrıldı!

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑