Hindistan

Published on Ocak 28th, 2022

0

Berlin’de Kisan Da ve Sheela Marandi için eylem

Tutsakların Sesi Platformu, Berlin’deki Hindistan Büyükelçiliği önünde hasta tutsaklar Kisan Da ve Sheela Marandi için eylem düzenledi. Eylemde, faşist Modi rejiminin katliamcı politikalarına karşı enternasyonel devrimci dayanışmanın önemine dikkat çekildi.

Tutsakların Sesi Platformu’nun çağrısıyla Almanya’nın başkenti Berlin’deki Hindistan Büyükelçiliği önünde hasta devrimci tutsaklar Kisan Da ve Sheela Marandi için özgürlük istendi.

Yapılan eylemde, Hindistan’da faşist Modi rejiminin devrimcilere uyguladığı katliam ve tutuklama saldırılarına karşı enternasyonel dayanışmanın önemi vurgulandı. “Hasta tutsaklar Kisan Da ve Sheela Marandi serbest bırakılsın” pankartının açıldığı eylemde, “Kisan Da ve Sheela Marandi’ye özgürlük” ve “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları atıldı.

“Hindistan’da devrimci tutsaklara özgürlük”, “Hindisan hapishanelerinde faşist uygulamalara son”, “Kisan Da’ya özgürlük”, “Sheela Marandi’ye özgürlük” dövizlerinin taşındığı eylemde Büyükelçilik yetkilileri eylem başlamadan gelerek insanları uyardı ve eylemi kaydetti.

Eylemde, faşist Modi rejiminin emekçi köylülerin mücadelesi başta olmak üzere bütün mücadeleci güçlere karşı bir katliam saldırısı başlattığı ifade edilerek, bu saldırının Türk devletinin Kürt özgürlük hareketine yaptığı saldırılara benzerliğine dikkat çekildi. Yapılan açıklamada ayrıca devletin Prahar-3 adını verdiği operasyonla HKP(M)’ye karşı Eylül ayından beri saldırılarını sürdürdüğü aktarılarak, 3 Kasım günü 27 gerillanın katledildiği hatırlatıldı. 11 Kasım’da tutsak edilen 76 yaşındaki Kisan Da ve 60 yaşındaki Sheela Marandi’nin pek çok sağlık sorununun olduğu ve tedavilerinin engellendiğine işaret edilen eylemde, tüm siyasi tutsaklar için özgürlük istendi.

Tags: , , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑