Almanya

Published on Temmuz 9th, 2022

0

Baden-Württemberg’te 4.1’lik deprem

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Tübingen / Reutlingen ve Zollernalb bölgesi 4.1 şiddetindeki depremle sarsıldı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Bugün öğleden sonra meydana gelen depremde sarsıntılar, batıda Rottenburg’dan doğuda Pfullingen’e, Bodelshausen’den Dettenhausen’e kadar birçok yerde kuvvetli bir şekilde hissedildi. Depremin merkezi, Hechingen / Weilheim olarak açıklandı.

Eyalet Deprem Merkezi, saat 13.47’de 4,1 büyüklüğünde bir deprem bildirdi, İsviçre deprem servisi ise 4,4 büyüklüğünde bir deprem olduğunu bildirdi. Son yıllarda ülkedeki en ağır sarsıntılardan biriydi bugün meydan gelen deprem. Merkezin Hechingen / Weilheim yakınlarında olduğu belirtildi.

Tübingen ve Rottenberg’den bariz şekilde sarsılan evlerin ve birbirinden bağımsız olarak fark edilen iki sarsıntıların raporları var. Şimdiye kadar, ne polise ne de itfaiye kontrol merkezine herhangi bir hasar hakkında her hangi bir bilgi gelmedi (saat 16.00 itibariyle).

Reutlingen polis merkezinin yönetim ve durum merkezi, vatandaşların yer hareketini polise bildirdiği veya sorduğu birkaç çağrı aldı. Bazıları belirgin bir patlama veya gümbürtü sesi duyarken, bazıları da duvarların ve çatıların titrediğini bildirdi.

Çok sayıda kişi, depremle ilgili izlenimlerini ve yaşadıklarını sosyal medya sayfalarında duyurdu.

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑