Duyuru

Published on Aralık 3rd, 2021

0

Avrupa Sürgünler Meclisi 6. Kongresi dijital ortamda yapılacak

Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) Yönetim Kurulu, korona salgını önlemleri nedeniyle gelen yeni kural ve kısıtlamalardan dolayı, 12 Aralık tarihindeki kongrenin dijital ortamda gerçekleştirileceği açıklandı.


AD Haber Merkezi

ASM’nin sitesinden yapılan açıklama şöyle:

DUYURU: Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) 6. Kongresini Online olarak gerçekleştirecek

Sürgünde son dönemde kaybettiğimiz değerli dostlarımızdan olan Doğan Akhanlı ve Ali Ertem`in ailelerine ve dostlarına baş sağlığı dilenerek, yine ASM üyesi ve geçmiş dönemde Yürütme Kurulu Üyelerinden olan Ufuk Bektaş Karakaya arkadaşımızın hastalığı nedeniyle ASM olarak geçmiş olsun dilekleri iletilerek, başlanılan Yönetim Kurulu (YK) toplantısında;

Daha önce Kamuoyuna 12 Aralık 2021 tarihinde Nürnberg`te gerçekleştirileceği duyurulan, Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM) 6. Kongresi, Avrupa ülkelerinde ve Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Nürnberg Kentinde Covid-19 önlemlerinden kaynaklı olarak yeniden devreye sokulan önlemler, 2G+ uygulaması ve bazı ülkelerde lockdown uygulaması ve yolculuk yapmada getirilen kısıtlamalar nedeniyle, 12 Aralık 2021 tarihinde Kongrenin fiziki toplanma koşullarını olumsuz etkileyen faktörler, ASM Yürütmesi tarafından değerlendirilerek; 6. ASM Kongresinin 12 Aralık Pazar günü, Saat 13.00 ila 17.00 arasında dijital ortamda gerçekleştirmesi kararlaştırıldı.

3 yıla yakın bir zamandır görev yapan ASM Yürütme Kurulu, Kongrenin yeniden ertelenmesi yerine, bu koşullarda Online olarak yapılmasının daha uygun olacağı ve Covid 19 sebebiyle katılamayacak ASM üyelerinin Online olarak katılmasının mümkün hale geleceğini kararlaştırdı.

ASM Yürütme Kurulunun yine online olarak çoğunluk ( 4 Üye ) üyeleriyle gerçekleştirdiği 01 Aralık Çarşamba günü toplantısında; Kongrenin Online olarak yapılmasına yönelik teknik hazırlıklar için görevlendirmeler yapıldı.

Toplantıda; Kongrenin gündemi, Katılımcılara yönelik çağrı, Faaliyet Raporunun hazırlanması ve SÜRGÜN Dergisinin 3. Sayısının içeriksel ve yazınsal hazırlıkları görüşüldü. SÜRGÜN Dergisinin 3 Sayısının Aralık ayı içinde çıkartılması planlandı.

Online olarak yapılacak Kongrenin katılım linki, ASM bileşenlerine kongreden bir gün önce yollanacak.
Yeni dönemin Çalışma programı ve Yürütme Kurulu ile Medya- Yayın Kurulunun birlikte tek organ olarak seçilmesi, Hukuk Komisyonu, vb. gibi Komisyonların yapılacak Kongreye teklif olarak sunulması kararlaştırıldı.

Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM)  Yürütme Kurulu, tüm ASM üyelerini ve faaliyetlere katkı vermek isteyen Sürgünleri ve dostlarını yapılacak Online Kongreye davet ediyor.

03 Aralık 2021

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑