Filistin

Published on Mayıs 13th, 2021

0

AvEG-Kon: Filistin halkının yanındayız!

Siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayan AvEG-Kon, ezilenleri Filistin halkıyla dayanışmayı yükseltme çağrısı yaptı.

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon), siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınayan açıklama yayınladı.

Siyonist İsrail Kan Kusmaya Devam Ediyor!

Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz!

Ortadoğu’da Kürt halkının yanı sıra Filistin halkı da on yıllardır ulusal hakları için bölgede mücadele eden halklardan. Filistin halkının toprakları, yeraltı ve yerüstü zenginlik kaynakları emperyalizm destekli Siyonist İsrail tarafından işgal edilmiş, ulusal hak mücadelesi kan ve göz yaşıyla bastırılmak istenmektedir. İsrail, her türlü gelişmiş askeri araçla yürüttüğü bu haksız savaşta, çocuk-yaşlı demeden on binlerce Filistinliyi katletmiş, yüzbinlercesini tutsak etmiş, Filistin topraklarını, şehir ve köylerini inşa ettiği duvarlarla, tel örgülerle, askeri kontrol noktalarıyla açık cezaevine çevirmiş ve ablukaya almıştır.

Siyonist İsrail’in Filistin halklarına uyguladığı bu zulüm dünyanın sözde “uygar uluslararası toplumun” gözleri önünde son günlerde bir kez daha tırmanışa geçmiş durumda. Geçtiğimiz hafta Doğu Kudüs’te bulunan Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinlilerin yerlerinden edilmesi kararıyla başlayan yeni Siyonist saldırganlık, ardından Mescid-i Aksa’da ibadet edenler üzerine kurşun ve gözyaşartıcı bombaların yağdırılmasıyla devam etti. Son olarak dün Gazze Şeridi’ni bombalayan eli kanlı İsrail devleti, aralarında şuana kadar 9 çocuğun da bulunduğu toplam 24 Filistinliyi katletti, bazıları ağır olmak üzere yüzlercesini yaraladı.

İsrail’in Filistin halkına uyguladığı bu Siyonist zulüm hiç şüphesiz ki başta ABD ve AB emperyalistleri olmak üzere, bölgedeki işbirlikçi, gerici ve faşist devletlerin askeri, politik ve ekonomik desteği altında gerçekleşmektedir. Başta faşist sömürgeci Türk devleti olmak üzere, tüm egemen güçlerin İsrail saldırılarını sözde kınama açıklamaları ikiyüzlü, timsah gözyaşı olmanın ötesinde bir anlam taşımamaktadır. Filistin halkının kanını akıtan Siyanist İsrail olduğu kadar, gizli veya açık o’nu destekleyen tüm bu güçlerdir de.

Şeyh Cerrah Mahallesi ve Mescid-i Aksa’nın olduğu gibi tüm Filistin toprakları Filistin halklarınındır. Hiçbir Siyonist saldırı, emperyalist aldatmaca ve gerici ikiyüzlülük bu gerçeği değiştiremez. Her saldırı karşısında Filistin halkının mücadelesi meşrudur. İşgale karşı direnmek tüm halkların olduğu gibi Filistin halkının da hakkıdır. Binlerce yıldır yaşadıkları topraklardan çıkartılmaya, yerleşimcilerin yerleştirilmesine başkaldırmak, Filistin halklarının en demokratik hakkıdır.

İsrail’in kanlı saldırıları ve işgal girişimleri karşısında dünya halklarının, işçi sınıfı ve ezilenlerinin Filistin halkıyla dayanışmayı yükseltmesi, halkların kardeşlik bayrağını dalgalandırması bu zulüm karşısında gösterilebilecek en onurlu duruştur. Hiçbir emperyalist güç, gerici işbirlikçi kuvvet Siyonist İsrail saldırganlığını durdurmak için gerçek anlamda harekete geçmeyecektir. Filistin topraklarında akan bu kan ve gözyaşına ancak ve ancak Filistin halkının meşru mücadelesi ve O’nun etrafında kenetlenmiş dünya halklarının dayanışma ve desteği son verebilir.

AvEG-Kon olarak Avrupa ülkelerinde yaşayan yerli-göçmen tüm işçi ve emekçileri, devrimci ve ilerici güçleri Siyonist İsrail saldırılarını kınamaya, emperyalist AB devletlerinin İsrail destekçisi ikiyizlü politikalarını protesto etmeye, mazlum Filistin halkıyla her düzeyde dayanışmayı yükseltmeye çağırıyoruz. Filistin halkının çığlığına ve mücadelesine, Siyonist İsrail’in kan gölüne çevirdiği Filistin’e destek verelim.

Kahrolsun Siyonist İşgal Saldırıları!

Yaşasın Filistin Halkının Mücadelesi!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

AvEG-Kon
Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑