Açıklama no image

Published on Kasım 24th, 2021

0

AvEG-Kon: Hükümet istifa, halk iktidara

“Avrupa’daki tüm antifaşist birey ve demokratik kurumlara çağrımız Türkiye ve Kürdistan’daki ezilenlerin direnişine güç vermektir” açıklamasında bulunan AvEG-Kon, Türkiye halklarına destek verilmesi çağrısında bulundu.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Döviz kurundaki artış ile halkın yoksullaşmasına ilişkin açıklama yapan Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon), “Hükümet istifa, halk iktidara” dedi.

Türkiye emekçi halkları, ezilenleri ve yoksulları bu düzen değişmeli dediğini vurgulayan AvEG-Kon, “AKP-MHP ve Erdoğan diktatörlüğünün halklarımıza açlık, savaş ve sefaletten başka sunacak bir şeyi kalmadı. Savaşa ve çok övündüğü silahları ile Kürtleri katlederken, emekçilerin yarattığı tüm değeri de onlardan çalarak savaşa yatırıyor” diye belirtildi.

Ezilenlerin Erdoğan, AKP-MHP faşist cephesinin kendilerine yıkım ve açlıktan başka bir şey getirmeyeceğini iyi gördüğünü vurgulayan AvEG-Kon, “Alternatifsiz değiller, güçsüz hiç değiller” diye kaydetti.

AvEG-Kon, açıklamanın devamında şunları belirtti:

“Alın terinin düşmanlarına, sömürgeci savaşı dayatanlara, uyuşturucu baronlarına karşı birleşik antifaşist direnişten başka bir çıkış yolumuzun olmadığı ortada. Her gün daha fazla onursuzlaşmak mı yoksa özgürlük mü sorusunun cevabı sokakta ve direnişte.

“Avrupa’daki tüm antifaşist birey ve demokratik kurumlara çağrımız Türkiye ve Kürdistan’daki ezilenlerin direnişine güç vermek, faşist Türk devletinin sokakta direnenlere karşı uygulamaktan çekinmeyeceği şiddete karşı, demokratik özgürlükleri savunacak eylemsellikleri örgütlemek bugünkü görevimizdir.”

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑