Güncel

Published on Haziran 1st, 2022

0

AVEG-KON Eş Başkanı Arslan ve SKB’li Orak’tan bugünkü Suruç davasına duyarlılık çağrısı

AVEG-KON Eş Başkanı Serpil Arslan ve Avrupa SKB’den Hülya Orak, bugün görülecek Suruç davası için duyarlılık çağrısı yaptılar.

AVEG-KON Eş Başkanı Serpil Arslan, yayımladığı videolu masajda, bugün 33 kızıl karanfili anmanın aynı zamanda Türk devletinin devam eden Güney Kürdistan işgaline, Rojava’ya dönük işgal girişimlerine karşı da yanıt olmak anlamına geldiğini söyledi.

Arslan, “nitekim 33 kızıl karanfil, SGDF’li genç, aynı zamanda Türkiye ile Kürdistan arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak istediler. ‘Beraber savunduk beraber inşa edeceğiz’ dediler, tam da bu nedenle faşist sömürgeci Türk devleti tarafından hedef alındılar. O nedenle tam da bugün onları anmak ve Suruç davasını takip etmek, çok özel bir yerde duruyor.” dedi.

Arslan,  “1 Haziran’da buradan tüm demokratik kitle örgütlerine, sendikalara, derneklere, keza Avrupa’daki yerli güçlere, Türkiye ve Kürdistanlı örgütlere çağrı yapmak istiyorum. 1 Haziran’da Hilvan’da görülecek duruşmayı takip etmeliyiz, Suruç davasını unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Bu dava bitmez, biz bitti diyene kadar.” vurgusunu yaptı.

SKB’den Hülya Orak da video mesajında, “1 Haziran’da Hilvan’da yapılacak ve Suruç ailelerinin katılımının da olacağı mahkemeye tüm demokratik kurumlara, kitle örgütlerine, sendikalara çağrı yapıyoruz. AVEG-KON olarak Avrupa’dan bu mahkemenin takipçisi olacağız. Suruç için adalet, herkes için adalet diyoruz.” dedi. (avegkon.com)

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑