İnsan Hakları

Published on Aralık 28th, 2021

0

ATİGF ve İTİF’ten tutsaklar için etkinlik

Avusturya’da ATİGF ve İsviçre’de İTİF tarafından hapishanelerde bulunan tutsaklarla dayanışma etkinlikleri düzenlendi.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Avusturya ve İsviçre’de gerçekleştirilen etkinliklerin bilgisini aşağıda AHM’den paylaşıyoruz:

İTİF : Devrimci ve Komünist tutsaklar yalnız değildir!

Faşist TC açısından hapishaneler her dönem kontrol edilmesi gereken mekanlar olmuştur. Devletin intikamcı yaklaşımı, yurtsever, devrimci ve komünist tutsaklar için işkenceye dönüşürken, tüm baskı ve işkence yöntemlerine karşı güçlü bir irade ortaya koyup direnen devrimci tutsakların sesine ses olmak, dayanışmayı yükseltmek önemli bir görev olarak önümüzde durmaktadır.

Son dönemlerde yeniden gündeme gelen hapishanelerde yüzlerce hasta tutsak serbest bırakılmayarak, tedavisi engellenerek ölüme terk edilmektedir. Onlarca tutsak kendi ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak durumda olmasına rağmen tahliye edilmemekte, hemen her hafta hapishanelerden ölüm haberleri gelmektedir. Son 6 yıl içinde hapishanelerde 103 tutsak yaşamını yitirdi.

Hapishanelerde tutsaklara “pişmanlık” dayatmalarından, halay çekme, türkü söyleme vb. gerekçelerle infaz yakma işkenceleriyle tahliye edilmesi gerekirken, aylarca, yıllarca fazladan hapis yatırılmaktadır tutsaklar.

Devrimci ve komünist tutsaklarla dayanışmak, hasta tutsakların serbest bırakılması için yapılan kampanyaya destek olmak için, AGEB tarafından başlatılan tutsaklara kart ve mektup yollama kampanyası kapsamında; İ̇sviçre`nin Zürih, Chur, Basel, Neuchatel, Argau, Appenzeller, Biel ve Cenevre kentlerinden İTİF üyeleri ve dostları Türkiye ve T. Kürdistanı`ndaki hapishanelerde bulunan devrimci ve komünist tutsaklara mektup ve kart gönderdi.

Yeni yıl öncesi gönderilen dayanışma mektup ve kartlarının yanı sıra, önümüzdeki dönemde yeni saldırı hazırlıkları yapan TC.`nin politikalarını boşa çıkarmak için tutsaklarla dayanışmanın önemine vurgu yapan İTİF, tüm duyarlı kamuoyunu devrimci ve komünist tutsakları sahiplenmeye de çağırdı.


ATİGF : Devrimci ve Komünist Tutsaklarla Dayanışmayı Büyütelim!

Türkiye ve T. Kürdistanı Hapishanelerinde baskı, tecrit, işkence ve katliamlara maruz kalan devrimci ve komünist tutsakların sesi olmak, dayanışmayı büyütmek ve tutsakların yaşadığı baskıları kamuoyuna taşıma amaçlı yapılacak eylem ve etkinliklerin yanısıra, aynı zamanda AGEB tarafından başlatılan tutsaklara kart ve mektup yollama kampanyası kapsamında; ATİGF Demokratik Göçmenler Derneği Innsbruck üye ve taraftarları Edirne, Tekirdağ, Silivri, Elazığ, Kocaeli, Kayseri  Hapishanelerinde bulunan devrimci tutsaklara kart göndererek 2022 mücadele yılında selam ve dayanışma duygularını yolladılar.

ATİGF olarak , Hapishanelerde katledilen, ölüme terkedilen Hasta Tutsakların serbest bırakılması talebiyle; Tutsaklarla yazışma, dayanışma ve yaşanan hak gasplarına karşı Avusturya‘nın farklı şehirlerinde önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalarla yaşanan baskı ve zulüm teşhir edilecektir.

Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur!

Hasta Tutsaklar derhal serbest bırakılsın!

AHM İnnsbruck

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑