Gençlik

Published on Kasım 14th, 2021

0

ATİGF 1. Gençlik Eğitim Kampı

Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu (ATİGF) 1. Gençlik Eğitim Kampı kitlesel katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Antiemperyalist, antifaşist mücadele alanlarında yoğunlaşma perspektifiyle belirlenen hedefler çerçevesinde 26.Dönem ATİGF Yönetim Kurulu ekim ayinin son haftasına ATIGF 1.Genclik Eğitim Kampının çağrısını gerçekleştirdi. ATİGF (Avusturya Türkiyeli İşçi ve Gençlik Federasyonu) Kamp komitesi tarafından örgütlenen kamp hazırlıkları, konaklama, genel organizasyon ve kamp programının açıklanmasının ardından 29-30-31 Ekim 2021, tarihleri arasında Viyana`da yaklaşık 60 gencin katıldığı üç günlük bir çalışma gerçekleştirildi. Esas olarak Avusturya`dan sağlanan katılımın dışında ise ATİGF Yönetim Kurulu üyeleri, PGİ/MLM faaliyetcileri ve yine Grup İsyan Ateşi’nden kampa katılım sağlandı. Kamp 29 Ekim Cuma günü gençlik kitlesinin kampa ulaşımı, genel kamp programı ve kuralları hakkında bilgilendirme yapılarak başlatıldı. Konaklama ve yerleşimin tamamlanmasının ardından 30 Ekim günü kahvaltı ile başlayan programın 1.Gündemi programa dair katılımcıların değerlendirme ve önerileri ile birlikte tanışma raundının yapılması oldu. Akabinde ise Workshop çalışmalarına dağılım ile devam eden kampta iki üst başlık etrafında belirlenen konular çerçevesinde 5 Workshop grubu belirlendi. Antiemperyalizm, Antifaşizm ve Örgüt – Örgütlenme konulu belirlenen iki üst baslığın konuları ise Antifaşizm çerçevesinde 1.Grup; Faşizme karşı Direniş ve Mücadelenin içeriği ve sonuçları2.Grup; Alman faşizmine karşı mücadele, Hareket olarak Faşizmin gelişimi, sonuçları ve bugünü, 3.Grup; Antiemperyalizm ve Mültecilik, 4.Grup; Antiemperyalist, Antifaşist mücadele ve Antikapitalizm hakkında düşünceler ve hedefler5.Grup; Örgüt ve Örgütlenme Bilinci, deneyimler ve somut durumumuz konulu gerçekleşen dağılımın ardından öğlen yemeğine geçildi.

Öglen yemeğinden sonra ise akşam saat 19:00`a kadar gerçeklesen Workshop çalışmalarının ve hazırlıklarının ardından aksam yemeği tamamlandı. Kampın ikinci günü iki saatlik bir Viyana gezisinin ardından aksam gerçekleştirilen gençlik eğlencesi ve sohbetleri sonucunda tamamlandı.

Üçüncü gün ise kahvaltı ile başlayan program workshop gruplarının sunumu ile devam etti. Gençlerin özellikle kendi iş alanları, öğrenim alanları ve pratikten sonuçlarla ciddi tartışmalar yürüttüğünün yansıdığı sunumların yine Federasyonumuzun belirlediği perspektifle buluşma, Antiemperyalist, Antifaşist ve Antikapitalist mücadele gündemlerine paralellik arz etmesi, sunum yöntemleri açısından yaratıcılığın öne çıktığı sunumlar olmasının yanısıra, motivasyon ve mücadele isteğinin ve inancının etkili düzeyde gözüktüğü sunumlar olması kampın bu bağlamda hedefine ulaştığı gerçeğini göstermiş oldu. Hemen hemen tüm kampın almanca dilinde gerçekleştiği ilk ATİGF çalışması olma özelliğini de taşıyan 1.ATİGF Gençlik Kampı sunumların, tartışma ve önümüzdeki süreçlere dair değerlendirmelerin yapıldığı sunum bölümlerinin ardından kamp hakkındaki değerlendirmeler, öneri ve fikirlerin yapıldığı genel değerlendirme bölümünün sonucunda Almanca olarak Yaşasın Enternasyonal Mücadele, Birlik, Mücadele, Zafer! sloganlarının atılması ve vedalaşmanın gerçekleştirilmesi ile sonuçlandırıldı.

Bildiren: ATİGF 1.Gençlik Kampı Komitesi

(AHM)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑