Çocuk

Published on Nisan 8th, 2022

0

Ara tatilde çocuklar için tiyatro, atölye, etkinlik

Yaklaşık 18 milyon öğrenci, 11-15 Nisan’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı ikinci ara tatilini yapacak.

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, 11-15 Nisan’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı ikinci ara tatilini yapacak.

Öğrenciler, birinci dönem ara tatillerini, 15-19 Kasım 2021’de yaptı. Ara tatilin ardından yarıyıl tatili ise 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlandı.

Öğrenciler, 11-15 Nisan’daki ikinci ara tatil öncesi son derslerine bugün girdi.

İkinci ara tatilde çocuklar için çeşitli etkinlikleri derledik.

İstanbul Modern çocuklara sanatla dolu, eğlenceli ve yaratıcı bir ara tatil programı hazırladı. Değişen Resimler, Duvarların Resmi, Benim Renklerim, Birleşen Nesneler, Lekeler ve Çizgiler adlı atölye programları farklı kavramlara odaklanan beş atölye çalışmasını içeriyor. Çocuklar hafta içi her gün düzenlenen bu atölyelerin her birine, ayrı ayrı veya bir bütün olarak katılabiliyor. (Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41, 0212 334 73 26 ve egitim@istanbulmodern.org Online kayıt için: http://www.istanbulmodern.org/)

Çizgi film ‘Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi’, ara tatilde İstanbul, Trump AVM’de sahneye çıkıyor. 9-17 Nisan tarihleri arasında her gün ücretsiz olarak gerçekleşecek sahne şovunda, çocuklara iki kahramanın posteri hediye edilecek.

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’ndan ilhamla ara tatilde 7-12 yaş grubu çocuklar için Ağırlık ve Ölçü Sanatı temalı atölyeler düzenliyor. Türkiye’nin dört bir yanından çocukların 11 – 16 Nisan tarihleri arasında Zoom üzerinden ücretsiz katılabilecekleri program kapsamında önce Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisi çevirimiçi gezilecek, sonra birlikte takvimli saat, kilden ağırlık ve usturlap yapılacak. (Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliklere katılım ücretsizdir, rezervasyon gereklidir. Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr)

Metropol İstanbul’daki kapalı eğlence merkezi olan Hupalupa bir haftalık tatilde çocuklara yönelik ücretsiz etkinlikler düzenliyor. Etkinliklerde sihirbaz, bilim, kukla, palyaço gösterileri yer alıyor. 

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Öğrenme Programlarının, ara tatil için tasarlanan özel atölyeleri 12 Nisan Salı günü başlayacak ve 15 Nisan Cuma günü tamamlanacak. Program, 3 – 11 yaş arası çocuklara yönelik 9 atölyeden ve rehberli sergi turundan oluşuyor. (Atölyelere katılım ve kayıt SSM web sitesinden yapılabilir.)

Tiyatro oyunlarıyla beraber, eğitici atölyelerin de yer alacağı ‘Çocuk Günleri’, DasDas’ta. (https://www.dasdas.com.tr/)

Macar Kültür Merkezi ve DasDas, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik çevrimiçi okuma tiyatrosu yarışması düzenliyor. Liszt Enstitüsü – İstanbul Macar Kültür Merkezi ve DasDas, ilk ve ortaokul düzeyindeki çocukların sanat eğitimine katkı sunmak için geçen yıl ilki düzenlenen “Çevrimiçi Okuma Tiyatrosu Yarışması”nın bu yıl ikincisini hayata geçiriyor. (Detaylar için burayı tıklayın.)

Sivas Devlet Tiyatrosunda 13 Nisan Çarşamba günü “Alice Harikalar Diyarında” oyunu izlenebilir. 

Antalya Devlet Tiyatrosunda 12 Nisan Salı günü “Herkes için Keloğlan” oyunu izlenebilir. 

Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda 10 Nisan ve 17 Nisan Pazar günü “Meg ve Mog” oyunu izlenebilir. 

Bursa Devlet Tiyatrosunda 16 Nisan Cumartesi ve 17 Nisan Pazar günü “Sinco Akıllı Sincap” oyunu izlenebilir. 

İzmir Devlet Tiyatrosunda 10 Nisan Pazar günü farklı sahnelerde “Bremen Mızıkacılarının Hikayesi” ve “Kuzu Maydanoz’un Maceraları” oyunları izlenebilir. 

Bursa Podyum Sanal Mahal’de 9 Nisan Cumartesi günü “Küçük Kara Balık” oyunu sahneleniyor.  

Kayseri Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 9 Nisan Cumartesi günü “Minyonlar Müzikali” sahneleniyor.

Kayseri Kültür Sanat Merkezi’nde Kayseri Çocuk Şenliği 10 Nisan Pazar günü başlıyor.

Samsun Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde “Arı Maya Meyveler Ülkesinde” oyunu 10 Nisan günü izlenebilir.

Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde “Asterix Ve Oburix Tembelliğe Karşı” oyunu 11 Nisan Pazartesi günü sahneleniyor. 

(Bianet)

Tags: , , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑