Almanya

Published on Ekim 26th, 2020

0

Ani ölüm: TV programında fenalaşan Federal Meclis Başkan Yardımcısı hayatını kaybetti

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) Federal Meclis Başkanvekili Thomas Oppermann, bir televizyon programı çekimleri esnasında fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Alman İkinci Kanalı ZDF’nin pazar günkü çekimleri sırasında fenalaşan SPD’li Federal Meclis Başkanvekili Thomas Oppermann Göttingen’de hastaneye kaldırıldı. Burada hayatını kaybeden 66 yaşındaki Oppermann’ın ölüm nedeni hakkında bir açıklama yapılmadı.

ZDF’ten yapılan açıklamada da Oppermann’ın “Berlin Direkt” programının konuğu olduğu ve Göttingen’deki Max Planck Enstitüsü’nde gerçekleştirilen ilk çekimin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Yaklaşık 30 yıldır milletvekili olan Oppermann’ın ölümüyle ilgili SPD Meclis Grubundan yapılan açıklamada, “Federal Meclis Başkanvekili, parlamento grubumuzun üyesi ve eski parlamento grubu liderimiz Thomas Oppermann’ın yasını tutuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel de yaptığı yazılı açıklamada, Oppermann’ın ani ölümünden duyduğu derin üzüntüyü belirterek, kendisini adil bir sosyal demokrat olarak tanıdığını ifade etti.

Oppermann, Eylül 2021’de yapılacak federal meclis seçimlerinde tekrar aday olmayacağını açıklamıştı.

(+49)

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑