Faşizm

Published on Ocak 13th, 2022

0

Ülkücü ‘Bozkurtlar’ Alman milletvekilline saldırı planladı

‘Bozkurtlar’ın Sol Parti (Die Linke) Federal Milletvekili Sevim Dağdelen’e karşı somut saldırı planladığı iddia edildi. Sol Parti bir kez daha ‘Bozkurtlar’ın yasaklanmasını talep etti.

Sol Parti (Die Linke) Milletvekili Sevim Dağdelen, federal seçim kampanyası sırasında somut Almanya’da da faaliyet gösteren ülkücü hareketi ‘Bozkurtlar’ın saldırı planlarının hedefi olduğunu söyledi. Dağdelen’in Berlin ofisi de Dağdelen’e gelen tehdidi onayladı. Sol meclis grubu başkanları Amira Mohamed Ali ve Dietmar Bartsch, milletvekillerine yönelik “faşist bozkurtlar” gelen “somut tehdidi” kınadılar. Sol Parti uzun zamandır Bozkurtların yasaklanması çağrısında bulunuyordu bu yasağın gelmesini bir kez daha yineledi.

“Kölner Stadtanzeiger” gazetesinde yer alan bir habere göre, tehdidin 23 Eylül’de Gummersbach’ta Dağdelen’in katıldığı bir panele yönelik olduğunu yazdı. Dağdelen’in ofisi ise güvenlik nedeniyle saldırı planları hakkında herhangi bir ayrıntı vermek istemedi.

Mohamed Ali ve Bartsch, “Federal hükümet aşırı sağcılık tehlikesini ciddiye almalı ve kararlı davranmalıdır” dedi. Meclis grubu başkanları yaptıkları açıklamanın devamında “Bundestag’ın (Almanya Federal Meclisi) demokratik olarak seçilmiş üyelerinin, Erdoğan rejiminin entrikalarına karşı net duruş ve tutumları nedeniyle bu tür saldırılara maruz kalması korkunç ve kabul edilemez” olduğunu ifade ettiler.

(Avegkon)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑