Almanya

Published on Eylül 6th, 2021

0

AJK’da seçimler konuşuldu

AGİF’e bağlı, Neu-Ulm’da bulunan AJK derneğinde 26 Eylül’de gerçekleştirilecek Federal Almanya Seçimleri üzerine söyleşi düzenlendi. -FOTO GALERİLİ-

Avrupa Demokrat (Neu-Ulm)

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)’e bağlı, Neu-Ulm’da bulunan İşçi Gençlik Kültür Derneği (AJK e.V.) lokalinde dayanışma kahvaltısı ve sonrası seçimler üzerine söyleşi düzenlendi. Simultane tercümenin gerçekleştirildiği dünkü söyleşiye ilgi yoğun oldu.

            Açılış konuşması sonrası söyleşiye geçildi. Ulm bölgesinde yoğun faaliyet yürüten Alman sosyalist partilerinden Almanya Marksist-Leninst Partisi (MLPD) ve Internationalistische Bündnis (Enternasyonal Liste – InterBündnis) adına konuşmacının katıldığı söyleşide seçimlerin yanı sıra, Afganistan, Ortadoğu, iklim, kadın, göçmen sorunları gibi bir çok sorun üzerine sosyalist yaklaşımın nasıl olması gerektiği anlatıldı.

            Söyleşide bölgenin MLPD / Internationalistische-Liste’nin adayı Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) ve AGİF aktivisti Gülay Öztoprak’ın tanıtımı yapılarak, oy çağrısında bulunuldu. Konuşmacı “Almanya’da sosyalizmin bayrağını tüm engellere rağmen daha daha fazla yükseltmeliyiz” diyerek, düzen partilerine tavır alınması çağrısında bulundu.

            Söyleşi, katılımcıların sor ve görüşlerini aktarmasıyla devam etti.

            AJK Derneğinde 17 Eylül Cuma günü saat 19.00’da da Yeşiller (Bündnis 90/Die Grünen) ve Sol Parti (Die Linke) partilerinden konuşmacıların katılacağı bir seçim söyleşi daha gerçekleştirilecek.

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑