Avrupa

Published on Kasım 29th, 2021

0

ADHK 28. Kongresini gerçekleştirdi

27- 28 Kasım tarihlerinde Frankfurt Kentinde Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK)  28. Kongresini gerçekleştirdi.

2 yıllık faaliyetini değerlendirmek ve yeni bir yönetim organı seçmek için toplanan kongreye, Avrupa ülkelerinden ADHK`ya bağlı faaliyet sürdüren federasyon, gençlik ve kadın örgütlerinin temsilcileri ve delegeler katıldı.

”Emperyalist Kapitalist Sistemin, Irkçı, Cinsiyetçi, Doğa Düşmanı Siyasetine karşı, Sosyalizm için Mücadele edelim, Kazanalım!” şiarıyla yapılan kongrede, ADHK Konseyinin siyasi taslağı sunumu ardından, delegelerin katıldığı tartışmalar ve öneriler oldu.

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB) temsilcileri de Kongreye katılarak dayanışma mesajı ilettiler ve Kongre de birde konuşma gerçekleştirdiler. AGEB adına yapılan konuşmanın bir bölümü şöyle: “ADHK Kongresine dayanışmacı duygularla başarılar diliyoruz. Kapitalist emperyalist sistemde emek- sermaye temel çelişkisinin devam ettiği ve bundan kaynaklanan başlıca çelişkilerin çözümünün yolu olarak proleteryanın kendi çizgisinde diğer ezilen kesimleri devrim ve proletarya iktidarı için mücadeleye katması görevinin esas görev olmaya devam ediyor”
Kongre, demokratik kurumlardan gelen mesajların duyurulmasıyla ve tartışmalarla devam etmekteydi.

(AHM- Frankfurt)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑